محدودیت منابع اقتصادی بزرگترین چالش واحد های تولیدی سمنان است

به گزارش مجله آیرخ، رییس اتحادیه صادرکنندگان استان سمنان گفت: واحد های صنعتی با چالش منابع اقتصادی محدود روبرو هستند که ادامه این فرایند برای صنایع استان سمنان چالش برانگیز است.

محدودیت منابع اقتصادی بزرگترین چالش واحد های تولیدی سمنان است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش از ، سعید ترکمان دهنو رییس اتحادیه صادرنمایندگان استان سمنان، گفت: واحد های فراوریی و صنعتی استان سمنان برای ادامه فعالیت احتیاجمند واردات بعضی از کالا ها هستند، اما مسائل بازگشت ارز و اختلال در فروش آن، سبب بروز مسائلی همچون کمبود نقدینگی جدی برای صنایع استان سمنان شده است.

او ابراز داشت: واحد های کوچک و متوسط صادرنماینده منابع مالی محدود دارند و باید کالای فراوریی را صادر نموده و با سود حاصل از آن اقدام به تامین مواد اولیه یا ماشین آلات نمایند.

رییس اتحادیه صادرنمایندگان استان سمنان با اشاره به مسائل سامانه جامع تجارت، ادامه داد: سامانه جامع تجارت مسائلی در صدور و تمدید کارت بازرگانی دارد که باید به صورت ملی برای آن چاره اندیشی گردد تا واحد های فراوریی صادرنماینده بتوانند هر چه سریع تر ارز حاصل از صادرات را به مسایل مورد احتیاج همچون مواد اولیه، ماشین آلات و هزینه های بنگاه صنعتی تبدیل نمایند.

سعید ترکمان با بیان اینکه با شبیه سازی می توان برای مواقع بحران برنامه ریزی کرد، اضافه نمود: متولیان امر مانند بانک مرکزی برای چنین شرایطی باید برنامه ریزی نمایند و زیرساخت ها را ارتقا دهند و اجازه ندهند تا مسئله ای پیش آید و سپس به دنبال راهکار باشند.

او ابرازداشت: قبل از اینکه سامانه جامع تجارت به صورت ملی فراگیر و عملیاتی گردد، بهتر بود در چند استان به صورت آزمایشی راه اندازی می شد تا بعد از برطرف اختلال فنی، به صورت ملی به اجرا درآید.

رییس اتحادیه صادرنمایندگان استان سمنان، به ضرورت استفاده از روابط خوب بین المللی به سود صادرات و توسعه کشور اشاره و اعلام کرد: ریل گذاری سیاست خارجی کشور با موضوع دیپلماسی مالی برای تقویت صادرات بهترین یاری به اقتصاد کشور و رونق فراوری واحد های فراوریی و صنعتی است.

او گفت: با توجه به تحریم های سختگیرانه، اعتماد و اتکا بین دولت و بخش خصوصی به منظور برطرف مسائل در صادرات واحد های فراوریی و صنعتی باید بیش از پیش باشد.

رییس اتحادیه صادرنمایندگان استان سمنان به ضرورت حمایت حاکمیت از بخش خصوصی تاکید نمود.

انتهای پیغام / م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1390

به "محدودیت منابع اقتصادی بزرگترین چالش واحد های تولیدی سمنان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت منابع اقتصادی بزرگترین چالش واحد های تولیدی سمنان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید