موزه باستان شناسی مسجد سلیمان تا خاتمه سال به بهره برداری می رسد

به گزارش مجله آیرخ، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، موزه باستان شناسی مسجد سلیمان تا خاتمه سال به بهره برداری می رسد.

موزه باستان شناسی مسجد سلیمان تا خاتمه سال به بهره برداری می رسد

ایوب سلطانی اظهار کرد: موزه باستان شناسی مسجد سلیمان در بنگله تاریخی در محوطه تاریخی کلگه زرین این شهر واقع شده که دارای چهار هزار متر محوطه و 800 متر زیربنا است.

وی با بیان اینکه تا به امروز 30 میلیارد ریال اعتبار در این موزه هزینه شده و حدود 70 میلیارد ریال دیگر نیز انعقاد قرارداد شده است، شرح داد: مطالعات فاز دوم موزه در حال اجرا است و پس از آن مراحل نهایی داخلی موزه به سرانجام می رسد.

به گفته سلطانی، موزه باستان شناسی این شهر متشکل از گالری باستان شناسی، گالری شهر موزه، مخزن امن، سالن آموزش و معرفی و بخش بیرونی یا محوطه آن نیز به موزه سنگ اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به جزئیات شهر موزه مسجد سلیمان نیز شرح داد: شهر موزه بخشی از موزه باستان شناسی است که دوره های تمدنی مسجد سلیمان از پیش از تاریخ تا دوره اکتشاف نفت را روایت می نماید اما به صورت شاخص به دوره اشکانی و دوره تحولات صنعت نفت می پردازد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مسجد سلیمان با اشاره به اینکه روند مستندنگاری و ثبت اشیای تاریخی در سامانه جام در حال اجرا است، اظهار کرد: با این اقدام اشیای تاریخی مسجد سلیمان که سال ها قبل در دیگر موزه ها نگهداری می شدند، به مخزن امن موزه باستان شناسی مسجد سلیمان منتقل می شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 21 تیر 1403 بروزرسانی: 21 تیر 1403 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2491

به "موزه باستان شناسی مسجد سلیمان تا خاتمه سال به بهره برداری می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه باستان شناسی مسجد سلیمان تا خاتمه سال به بهره برداری می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید