نمایشگاه عکس پستال های مکزیک و ایران در باغ موزه هنر ایرانی برگزار گردید

به گزارش مجله آیرخ، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای منتشر گشته، نمایشگاه عکس پستال های مکزیک و ایران در باغ موزه هنر ایرانی برگزار گردید.

نمایشگاه عکس پستال های مکزیک و ایران در باغ موزه هنر ایرانی برگزار گردید

نمایشگاه عکس پستال های مکزیک و ایران نتیجه سالها کوشش مانوئل سرون از مکزیک و پاتریک رینگنبرگ از سوئیس است. سرون به عکاسی از جاذبه های مردم شناسی، فرهنگ و تاریخ پرداخته و رینگنبرگ نیز 20 سال در ایران عکاسی نموده و او هم به همین مسائل پرداخته است. حالا در باغ موزه هنر ایرانی و گالری پردیس این دو در کنار هم تصاویری را به نمایش گذاشته اند تا یادآور اشتراکات فرهنگی دو کشور باشد.

در بعضی از این تصاویر عناصر زیبایی شناسی عکس ها به خوبی دیده می گردد، چون با یک انتخاب هوشمندانه کنار هم قرار گرفته اند. تصاویری که از زندگی مردم مکزیک حکایت دارد با قصه ای که به وسیله عکاس مکزیکی برای هر عکس نوشته شده است، در کنار رینگنبرگ نیز تصاویری از ایران ارائه داده است تا با این تصاویر همخوانی داشته باشند.

این نمایشگاه در حالی افتتاح شد که سفرای کشورهای مختلف حضور داشتند و گییرمو پوئنته اوردوریکا، سفیر مکزیک در ایران در محوطه باغ موزه هنر ایرانی گفت: سفارت مکزیک در تهران مفتخر به ارائه نمایشگاه عکاسی پستال های مکزیک و ایران است. این نمایشگاه با هدف تقویت همکاری های فرهنگی و تعمیق روابط بین دو ملت، جنبه های کمتر کشف شده مکزیک و ایران را در طول دو دهه به تصویر می کشد.

وی گفت: این دومین نمایشگاه عکسی است که سفارت برگزار نموده است. ما برنامه های خود را در ماه سپتامبر که ماه ملی مکزیک است، با این نمایشگاه شروع کردیم.

در این نمایشگاه 80 عکس در قالب 30 در 45 سانتیمتر وجود دارد که نگاهی صمیمی به منظره ها، معابد مذهبی و زندگی روزمره مردم هر دو ملت را ارائه می دهد. تصاویر در بیشتر موارد بر موضوعات محیط زیست، مردم شناسی و معماری تمرکز دارند و چشم اندازی منحصر بفرد و عمیق ارائه می دهند. در واقع این تصاویر دیدگاه دو عکاس مکزیکی و سوئیسی است که دیدگاه خود را از این طریق به اشتراک گذاشته اند.

این نمایشگاه بازتابی از دو کشور است که در طول قرنها هویت خود را با وجود تغییرات حفظ نموده اند. این نمایشگاه منطقه ها و لحظاتی را به نمایش میگذارد که معمولاً از دید گردشگران و راهنمایان گردشگری دور هستند و پنجره ای به اصالت هر دو کشور ارائه می دهد.

نمایشگاه عکس پستال های مکزیک و ایران تا روز 22 شهریور در باغ موزه هنر ایرانی برپا خواهد بود.

منبع: همگردی
انتشار: 13 شهریور 1402 بروزرسانی: 13 شهریور 1402 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2464

به "نمایشگاه عکس پستال های مکزیک و ایران در باغ موزه هنر ایرانی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه عکس پستال های مکزیک و ایران در باغ موزه هنر ایرانی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید