نوبل یا نوبل، ترامپ باز هم گاف داد!

به گزارش مجله آیرخ، به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در رشته توئیتی که البته در مواجهه با موج انتقادها، مجبور به حذف آنها شد، گاف جدیدی داد که روایت آن خالی از لطف نیست.

نوبل یا نوبل، ترامپ باز هم گاف داد!

وی در این توئیت ها برای زیر سوال بردن رسانه هایی که به زعم او جعلی هستند، از خبرنگارانی که در پرونده تبانی وی با روسیه دخیل بودند و راه به جایی نبردند؛ خواست جایزه نوبل خود را پس دهند غافل از اینکه اصحاب رسانه اصلاً نوبل نمی گیرند.

ظاهراً منظور او جایزه پولیتزر بوده که ویژه خبرنگاری و ادبیات است!

البته ترامپ املای نوبل را هم اشتباه نوشته بود که بعدها مدعی شد عمداً چنین کاری انجام داده است.

بعد از این توئیت های جنجالی، بن رودز مشاور امنیت ملی دولت سابق واشنگتن هم در پیامی یادآوری کرد: درگیری عجیبی که ترامپ به لحاظ ذهنی با جایزه نوبل دارد، از این واقعیت ریشه می گیرد که باراک اوباما پیشتر پیروز به کسب این جایزه شده است.

البته بعد از حذف پیام ها، ترامپ برای آنکه به اصطلاح کم نیاورد، توئیت دیگری منتشر کرد و مدعی شد کلمه نوبل با املای انگلیسی (Noble) به معنای نشان دادن ویژگی های شخصیتی عالی یا برخورداری از اصول اخلاقی رفیع است و وی فقط قصد بازی با کلمات و استفاده از کنایه را داشته است!

این در حالی است که کلمه نوبل با املای انگلیسی (Nobel)، جوایزی در حوزه های مختلف ازجمله تلاش برای برقراری صلح را شامل می شود.

اما این دومین بار طی یک هفته گذشته است که رئیس جمهوری آمریکا مجبور شده از بابت اظهارات خود جواب پس بدهد.

پیشتر وی در نشست خبری ویژه کرونا، پیشنهاد داده بود به بیماران مواد ضدعفونی کننده تزریق شود اما وقتی با موج انتقاد روبرو شد، حرف خود را توجیه کرد و گفت: فقط قصد شوخی داشتم.

البته این به ظاهر شوخی، به قیمت لغو نشست های مطبوعاتی روزانه تمام شد زیرا ممکن بود تداوم گاف های ترامپ، کارزار انتخاباتی 2020 او را به باد فنا بدهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1156

به "نوبل یا نوبل، ترامپ باز هم گاف داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوبل یا نوبل، ترامپ باز هم گاف داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید