هواداران شیخ زکزاکی آزادی سریع رهبر جنبش اسلامی نیجریه را خواستار شدند

به گزارش مجله آیرخ، شماری از هواداران رهبر جنبش اسلامی نیجریه با تجمع در پایتخت این کشور آزادی فوری وی و همسرایشان را خواستار شدند.

هواداران شیخ زکزاکی آزادی سریع رهبر جنبش اسلامی نیجریه را خواستار شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هواداران رهبر جنبش اسلامی نیجریه دوشنبه در خیابان های پایتخت این شهر در حمایت از وی راهپیمایی کردند.

به گزارش منابع خبری، هوداران شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه دوشنبه در منطقه گارکی در آبوجا پایتخت این کشور راهپیمایی کردند. در این راهپیمایی هواداران شیخ زکزاکی از جمله جوانان و بانوان با در دست داشتن تصاویری در حمایت از وی، آزادی سریع و بدون شرط رهبر جنبش اسلامی نیجریه و همسر وی را خواستار شدند.

چندی قبل سهیلا زکزاکی فرزند شیخ ابراهیم زکزاکی، از وخیم بودن حال والدینش به علت اهمال پزشکی خبر داد و گفته بود که پدر و مادرش زمانی که دستگیر شدند هر دو زخمی بودند و اکنون به دلیل محرومیت از مراقبت های پزشکی و درمانی شرایط سلامتی آنها وخیم تر شده است.

شیخ زکزاکی از آذر 1394 با حمله نیروهای ارتش و پلیس به اقامتگاه وی در ایالت کادونا در شمال نیجریه بازداشت شد؛ یورشی که در نتیجه آن تعداد زیادی شهید و زخمی شدند. نیروهای امنیتی و نظامی نیجریه، زینت ابراهیم همسر شیخ زکزاکی را هم دستگیر کردند.

بسیاری از سازمان های بین المللی حقوق بشری این کشتار را محکوم می کنند. سازمان عفو بین الملل نیز اوایل اردیبهشت 1395 گزارش داد که ارتش نیجریه مرتکب کشتار شیعیان، دفن آنها در گورهای جمعی و نابود کردن اسناد مرتبط با این جنایت شده است. نیروهای امنیتی نیجریه بارها در گذشته به تجمع هواداران شیخ ابراهیم زکزاکی حمله کردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1876

به "هواداران شیخ زکزاکی آزادی سریع رهبر جنبش اسلامی نیجریه را خواستار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواداران شیخ زکزاکی آزادی سریع رهبر جنبش اسلامی نیجریه را خواستار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید