کتاب فروشی راما همزمان با عید فطر آغاز به کار می کند

به گزارش مجله آیرخ، ضحی کاظمی، نویسنده در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران ، درباره تاسیس کتاب فروشی راما بیان نمود: کتاب فروشی راما، کتاب فروشی ژانر است و کتاب های داستانی در قالب های علمی و تخیلی، فانتزی، تریلر، جنایی و وحشت را عرضه خواهد شد. مساحت 20 متر مربعی کتاب فروشی و البته فعالیت ناشران تخصصی حوزه ادبیات داستانی در چند سال گذشته راستا فعالیت راما را تعیین کرد. تشویق نویسنده ها که در قالب خاص می نویسند، برگزاری جوایز تخصصی نیز در عملی کردن ایده تاسیس کتاب فروشی تخصصی موثر بود.

کتاب فروشی راما همزمان با عید فطر آغاز به کار می کند

وی اضافه نمود: تجهیز کتاب فروشی در چند مرحله انجام خواهد شد در ابتدا با چند ناشر اصلی این فرایند را آغاز کردیم و تلاش می کنیم به مرور همه ژانر ها در راما عرضه شود. هدفمان در قدم اول عرضه 2000 تا 2500 عنوان کتاب بود اما تعداد زیادی از این کتاب ها هنوز تجدید چاپ نشده اند؛ بنابراین تا چاپ این کتاب ها 1000 عنوان در راما چیدمان خواهد شد. عرضه اقلامی مانند بازی های فکری و پازل جزو برنامه های آینده است.

این نویسنده درباره برگزاری نشست های تخصصی در راما ادامه داد: شرایط کرونا و همچنین متراژ کم کتاب فروشی، امکان برگزاری نشست های تخصصی را از ما سلب کرده است. امید وارم با همراهی کافه های اطراف کتاب فروشی برای برگزاری این نشست ها هم فرصت برنامه ریزی پیدا کنیم. در شرایط حاضر برگزاری نشست های زنده در فضای مجازی را در نظر داریم.

کاظمی با اشاره به زمان افتتاح کتاب فروشی، گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی برگزاری افتتاح را با مشکل روبرو کرده است. در نظر داشتیم همزمان با عید سعید فطر به طور رسمی و همراه با مراسم، کتاب فروشی را افتتاح کنیم اما این امکان وجود نخواهد داشت. بنابراین تا دو هفته آینده چیدمان کتاب ها را به اتمام می رسانیم تا امکان فروش اینترنتی و دریافت سفارش تلفنی از عید فطر برقرار شود.

وی درباره انتخاب نام راما برای کتاب فروشی بیان نمود: کتاب ملاقات با راما نوشته آرتور سی.کلارک را همیشه دوست داشتم و نام کتاب فروشی از کتاب این نویسنده انتخاب و لوگو و پوستر کتاب فروشی براساس ایده اصلی این رمان طراحی شده است.

کتاب فروشی راما در خیابان انقلاب، خیابان مظفر شمالی واقع شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1164

به "کتاب فروشی راما همزمان با عید فطر آغاز به کار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب فروشی راما همزمان با عید فطر آغاز به کار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید