اخبار مجلس

نقشه اتحادیه اروپا برای مهار نفوذ مالی چین

کمیسیون اروپا در واکنش به تهدید مالی روزافزون چین، سرگرم طراحی لایحه مقررات جدید به منظور کسب قدرت برای جریمه کردن یا ممانعت از قرارداد با شرکت های دولتی خارجی است.

24 اردیبهشت 1400

شروع انتخابات شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت از یک ماه دیگر

خبرنگاران - انتخابات شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت حدود یک ماه دیگر به صورت الکترونیکی شروع خواهد شد و مشمولان باید برای شرکت در این انتخابات حتما سجامی شوند. از سوی دیگر افرادی که متقاضی عضویت در هیئت مدیره شرکت ها هستند باید تا 28 فروردین ماه...

5 اردیبهشت 1400

2300 نیروی گارد ملی تا 2 ماه دیگر در کنگره می مانند

در پی افزایش نگرانی ها از شورش و آشوب هواداران دونالد ترامپ در پایتخت آمریکا، پنتاگون بیان کرد که دست کم 2300 نیروی گارد ملی آمریکا تا سوم خرداد1400 به حالت آماده باش در کنگره خواهند ماند.

16 فروردین 1400

ارتش میانمار سوچی را به دریافت رشوه متهم کرد

ارتش میانمار آنگ سان سوچی رئیس برکنار شده دولت این کشور در کودتای 13 بهمن ماه را به دریافت غیرقانونی 600 هزار دلار و 11 کیلوگرم طلا متهم کرد.

14 فروردین 1400

چگونه بدون شرکت در آزمون دکتری دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر شویم؟ خبرنگاران

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ضمن اعلام پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری، شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشجویان را تشریح کرد.

13 فروردین 1400

خبرنگاران اجتناب از سیاسی کاری لازمه موفقیت شوراهای اسلامی است

زنجان - خبرنگاران - استاندار زنجان گفت: شوراهای اسلامی که سیاسی کاری نکردند، بسیار پیروز عمل کرده اند، در غیر اینصورت مشکلاتی ایجاد شده است و بر این مبنا شوراها باید همچنان با قوت به فعالیت خود ادامه دهند و نخبگان برای ورود به این عرصه تماشاچی نباشند....

9 فروردین 1400

دیپلماسی بهترین جهت درباره پرونده هسته ای ایران است

سخنگوی کاخ سفید در جمع خبرنگاران تأکید کرد دیپلماسی بهترین جهت درباره پرونده هسته ای ایران است.

30 اسفند 1399

هزار کارت بازرگانی برطرف تعلیق شد

تهران (پانا) - رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران می گوید کارت بازرگانی بیش از 1000 صادرکننده از حالت تعلیق خارج شده است.

27 بهمن 1399

فقط نیروگاهها مقصر نیستند!

آلودگی هوای کلانشهرها و به ویژه تهران موضوع امروز و دیروز نیست، بلکه قصه تکراری زمستان هر سال است که به نظر می رسد عزم جدی برای مقابله با آن هم وجود ندارد. نکته ای که شاید کمتر به آن توجه شده این است که وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) هم یک سر این کلاف سردرگم...

25 بهمن 1399

مخالفت کمیسیون بهداشت با کلیات لایحه اصلاح قانون تجارت الکترونیکی

تهران (پانا) - سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از مخالفت این کمیسیون با کلیات لایحه اصلاح قانون تجارت الکترونیکی و تسهیل ارائه خدمات داروئی به روش الکترونیکی اطلاع داد.

15 بهمن 1399

واکنش امیری به زمزمه رد لایحه بودجه در مجلس

تهران (پانا) - معاون پارلمانی رئیس جمهوری از بررسی بودجه در جلسات هفته آینده مجلس خبر داد و گفت کنندگان هنگامی که بودجه را مشاهده و جداول و احکام را بررسی کنند برخی از اشکالات آنها حل و فصل می شود.

10 بهمن 1399

ستاد تنظیم بازار، قیمت مصوب مرغ را هر کیلو 20 هزار و 400 تومان مشخص کرد

ستاد تنظیم بازار مقرر کرد قیمت مصرف کننده به ازای هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم مطابق با تصمیمات این ستاد همچنان 20 هزار و 400 تومان اعمال گردد.

12 دی 1399

اقبال نمایندگان به طرح اصلاح قانون انتخابات مبتنی بر الگوی ترکیبی بیشتر است ، جزئیات طرح تناسبی و استانی انتخابات مجلس

نماینده مجلس یازدهم در مورد فرایند اصلاح قانون انتخابات مجلس گفت: طرح شهرستانی-استانی تناسبی برای ما اولویت بالاتری دارد، اما طرح ترکیبی اقبال بیشتری در بین نمایندگان دارد.

7 آذر 1399

آخرین مناظره ترامپ را از این منجلاب نجات می دهد؟

در ادامه رقابت های انتخاباتی بین دو نامزد دموکرات و جمهوری خواه جو بایدن در نظرسنجی ها همچنان از ترامپ پیش است و موضوع مدیریت بیماری کرونا و همچنین سقوط جایگاه حزبی و مردمی جمهوری خواهان کار را برای ترامپ دشوارتر کرده است.

30 آبان 1399

بودجه صداوسیما بیشتر می شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به ورود کمیسیون برای عملیاتی کردن بودجه کشور، اظهار کرد: رسانه ها و صدا و سیما زبان گویای مردم هستند لذا در تلاش هستیم اعتبارات آنها را در بودجه سال بعد افزایش دهیم تا شرایط بهتری داشته باشند.

15 آبان 1399

ناظرین مجلس در شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت انتخاب شدند

نایب رئیس مجلس اسامی ناظرین مجلس در شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را اعلام نمود.

9 آبان 1399

عبدالحسین روح الامینی به کرونا مبتلا شد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به ویروس کرونا مبتلا شد.

9 آبان 1399

چگونگی انتخاب رشته در آزمون دوره دکتری

انتخاب رشته آزمون دوره دکتری از روز گذشته آغاز شد و تا روز 5 شهریورماه ادامه دارد، داوطلبان باید به ضوابط انتخاب رشته توجه کنند.

28 مهر 1399

آیا ممکن است بعد از باربادوس، کانادا ملکه الیزابت را از سمترییس کشور کنار بگذارد؟

بعد از اینکه دولت باربادوس بیان کرد این کشور جزیره ای می خواهد ملکه الیزابت را به عنوان رییس کشور کنار بگذارد و سال آینده تبدیل به جمهوری گردد، بعضی کارشناسان سیاسی پیش بینی نموده اند بعضی دیگر از کشورهای مشترک المنافع از جمله کانادا هم ممکن است رابطه...

18 مهر 1399

قالیباف: آذربایجان و ارمنستان با مصاحبه به مناقشه قره باغ خاتمه دهند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت گسترش روابط پارلمانی میان ایران و روسیه گفت: باید کوشش کنیم که طرفین درگیر در قره باغ با مصاحبه به مناقشات موجود سرانجام دهند.

18 مهر 1399
تعداد: (56)