آیا عفونت قارچ سیاه مسری است؟

به گزارش مجله آیرخ، مجله پزشکی دکتر سلام/به گزارش تایمزسوفاندیا، در اینجا سعی شده است به این سوال پاسخ مناسب داده گردد، آیا عفونت قارچ سیاه مسری است؟ آیا از شخصی به شخص دیگر سرایت می نماید؟

آیا عفونت قارچ سیاه مسری است؟

خوب، در پاسخ به این سوال باید گفت خیر عفونت قارچ سیاه مسری نیست و از فرد به فرد دیگر قابل انتقال نیست. راندیپ گولریا، مدیر موسسه علوم پزشکی هند ضمن تایید این خبر اظهار می دارد: این نوع عفونت مسری نیست و سیستم ایمنی ضعیف منجر به بروز عفونت قارچ سیاه می گردد. حدود 90 تا 95 درصد افراد درگیر علاوه بر ابتلا به دیابت به آنها استروئید داده شده است.

گرچه عفونت قارچ سیاه مسری نیست، اما از هاگ قارچ موجود در هوا یا در محیط گسترش می یابد. در حال حاضر باید فهمید قارچ ها و باکتری ها در بدن ما وجود دارند، اما تحت کنترل سیستم ایمنی بدن هستند. هنگامی که سیستم ایمنی بدن به دلیل استفاده غیرمنطقی از استروئیدها، دیابت، درمان سرطان به خطر بیفتد به این باکتری ها و قارچ ها فرصت تکثیر و گسترش عفونت داده می گردد.

پزشکان به طور اکید به مردم توصیه می نمایند علائمی مانند تورم در هر قسمت از صورت، درد در یک طرف صورت، سردرد مداوم، انسداد بینی یا هر گونه مشکل بینایی را نادیده نگیرند زیرا تشخیص به موقع عفونت قارچی به درمان بهتر آن یاری می نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1851

به "آیا عفونت قارچ سیاه مسری است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا عفونت قارچ سیاه مسری است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید