اگر می دانستی تا کی زنده هستی، چطور زندگی می کردی؟ به چاپ چهارم رسید

به گزارش مجله آیرخ، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب کوچه، رمان اگر می دانستی تا کی زنده هستی، چطور زندگی می کردی؟ نوشته کلوئه بنجامین با ترجمه مهسا ملک مرزبان در انتشارات کتاب کوچه در کمتر از سه ماه به چاپ چهارم رسید.

اگر می دانستی تا کی زنده هستی، چطور زندگی می کردی؟ به چاپ چهارم رسید

موضوع رمان اگر می دانستی تا کی زنده هستی، چطور زندگی می کردی؟ زندگی است و مرگ. یک مرگ از قبل پیش بینی شده که زندگی تمام شخصیت های رمان را کاملا دگرگون می نماید.

شروع ماجرای این رمان به سال 1969 بازمی گردد. روزگاری که زنی روانی در یکی از آپارتمان های منطقه لوواریست سایدنیویورک زندگی می کرد که مدعی بود می تواند زمان مرگ آدم ها را پیش بینی کند! فرزندان خانواده گُلد برای کنجکاوی پیش او می فرایند و از او می خواهند که زمان مرگشان را معین کند. با همین پیش بینی زندگی این خانواده متحول می گردد.

همین انتخاب مهم پیوسته مخاطب را در طول رمان به این فکر فرو می برد که اگر من جای هر کدام از این شخصیت ها بودم و اگر روزی باخبر می شدم که تا کی زنده هستم، چطور زندگی می کردم؟ چقدر جهت زندگی ام را عوض می کردم؟

این اثر که پرفروش ترین رمان سال 2018 نیویورک تایمز بوده، نوشته کلوئه بنجامین، نویسنده جوان آمریکایی است که تا به امروز دو اثر از او منتشر شده است. رادیو نشنال پابلیک، واشنگتن پست، اینترتینمنت ویکلی این کتاب او را از برترین کتاب های سال 2018 معرفی نموده اند.

مهسا ملک مرزبان، نویسنده، مترجم و از فعالان حوزه کتاب، درباره موضوع و درون مایه این اثر می گوید: موضوع این کتاب بیش از آنکه درباره مرگ باشد، درباره مرگ آگاهی است. هشدار و تلنگری برای طرح این سوال از خود که اگر می دانستیم کی می میریم، از فرصت زندگی چگونه استفاده می کردیم. همانطور که تاکید نویسنده بر بهره گیری از فرصت های درست و معین کردن اولویت های حقیقی زندگی در فرصتی نامعلوم به نام عمر است.

چاپ چهارم کتاب اگر می دانستی تا کی زنده هستی، چطور زندگی می کردی؟ نوشته کلوئه بنجامین با ترجمه مهسا ملک مرزبان در 440 صفحه در انتشارات کتاب کوچه و با قیمت 88 هزارتومان منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1982

به "اگر می دانستی تا کی زنده هستی، چطور زندگی می کردی؟ به چاپ چهارم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر می دانستی تا کی زنده هستی، چطور زندگی می کردی؟ به چاپ چهارم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید