باستان شناسان در مکزیک یک گور مایایی را کشف کردند

به گزارش مجله آیرخ، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، باستان شناسان در مکزیک یک گور مایایی را کشف کردند.

باستان شناسان در مکزیک یک گور مایایی را کشف کردند

مؤسسه ملی آثار تاریخی مکزیک (INAH) خاطرنشان کرد گروهی از باستان شناسان مکزیکی با کاوش در محوطه ای که کارگران در آن مشغول ساخت راه آهن مخصوص گردشگران بودند، یک گور با قدمت بیش از 1000 سال را کشف کردند.

این اکتشاف در ماه جاری میلادی و همزمان با اجرای پروژه چند میلیارد دلاری ساخت و ساز خط راه آهنی در جنوب مکزیک با هدف جذب گردشگران بیشتر به محوطه های باستانی مایا از جمله تفرجگاه های کانکون و تولوم انجام شده است.

این پروژه ساخت راه آهن که با نام قطار مایا شناخته می گردد، اصلی ترین اولویت آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور مکزیک در برنامه های توسعه مالی است. این پروژه، گروهی از باستان شناسان مجهز را شامل می گردد که برای جلوگیری از به تأخیر افتادن روند ساخت و ساز، کاوش در این محوطه را با سرعت بالایی انجام داده اند. سایر پروژه های کاوشی باستان شناسی در نقاط مختلف مکزیک از بودجه زیادی برخوردار نیستند.

به گفته مؤسسه ملی آثار تاریخی مکزیک، بقایای فردی که کشف شده به نحوی در این گور قرار گرفته است که چهره اش رو به شمال باشد. بعلاوه کارشناسان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سن و ویژگی های این فرد باید آزمایش های بیشتری را انجام دهند.

منبع: همگردی
انتشار: 4 مهر 1402 بروزرسانی: 4 مهر 1402 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2470

به "باستان شناسان در مکزیک یک گور مایایی را کشف کردند" امتیاز دهید

2 کاربر به "باستان شناسان در مکزیک یک گور مایایی را کشف کردند" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باستان شناسان در مکزیک یک گور مایایی را کشف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید