بررسی واکسن سینوفارم در اروپا

به گزارش مجله آیرخ، نهاد تنظیم کننده مقررات دارویی اتحادیه اروپا گفت که بررسی گسترده ای از واکسن غیرفعال کووید 19 را که توسط شرکت سینوواک چین تولید شده، آغاز کرده است.

بررسی واکسن سینوفارم در اروپا

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، نهاد تنظیم کننده مقررات دارویی اتحادیه اروپا اعلام کرد که بررسی گسترده ای از واکسن غیرفعال کووید 19 را که توسط شرکت سینوواک چین تولید شده، آغاز کرده است.

بررسی ابزاری نظارتی است که این سازمان (EMA) برای تسریع در ارزیابی دارویی در شرایط اضطراری بهداشت عمومی از طریق اجازه دادن به محققان برای ارائه یافته ها در زمان واقعی قبل از در دسترس بودن اطلاعات آزمایش نهایی، از آن استفاده می کند.

EMA در بیانیه ای اعلام کرد که این تصمیم براساس نتایج اولیه مطالعات آزمایشگاهی و مطالعات بالینی نشان داده است که واکسن سینواک باعث تولید آنتی بادی هایی می شود که ویروس کرونا را هدف قرار می دهند و باعث بیماری کووید 19 می شود.

نهاد تنظیم کننده مقررات دارویی اتحادیه اروپا با در دسترس قرار دریافت داده ها ارزیابی خواهد کرد. این آژانس گفت، بررسی تا زمانی که شواهد کافی برای درخواست رسمی مجوز بازاریابی برای واکسن چینی موجود نباشد، ادامه خواهد داشت.

تا به امروز، EMA چهار واکسن کووید 19 آسترازنکا، فایزر، مدرنا و جانسون اند جانسون برای برای استفاده تصویب کرده است.

این اولین واکسن چینی کووید 19 است که نهاد تنظیم کننده مقررات دارویی اتحادیه اروپا در حال مطالعه است؛ واکسن سینوواک در مطالعات مختلف میزان اثربخشی بین 50 تا 90 درصد را نشان داده و در حال حاضر مجاز به استفاده در چین ، اندونزی ، برزیل و ترکیه است.

این واکسن همچنین تحت ارزیابی سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای تأیید استفاده اضطراری واقع شده است و انتظار می رود که تصمیم نهایی تا خاتمه هفته آینده اعلام شود.

شرکت سینوواک در اوایل آوریل (یک ماه پیش) اعلام کرد، سومین کارخانه تولید واکسن آن با نام کروناوک در بعضی مناطق آماده و قادر است ظرفیت سالانه خود را به دو برابر افزایش دهد که با این حساب به دو میلیارد دز می رسد. این شرکت گفت بیش از 200 میلیون دز واکسن سینوواک به کشورهای مختلف ارسال شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1802

به "بررسی واکسن سینوفارم در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی واکسن سینوفارم در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید