تست مقعدی کرونا، دردسر تازه چین، شکایت آمریکا و اعتراض ژاپن

به گزارش مجله آیرخ، بعضی از مسافران و مهاجران ژاپنی اظهار کردند که آزمایش PCR مقعدی چین، پریشانی و ناراحتی زیاد روانی برایشان ایجاد نموده است.

تست مقعدی کرونا، دردسر تازه چین، شکایت آمریکا و اعتراض ژاپن

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

ژاپن از چین می خواهد تا تست مقعدی کرونا را برای شهروندان ژاپنی متوقف کند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ژاپن تایمز، ژاپن از چین خواسته است تا از آزمایش تست (سواب) مقعدی کرونا بر روی شهروندان ژاپنی منصرف گردد و اعلام نموده این روش باعث افزایش شکایت مربوط به پریشانی روانی در کشورش شده است.

توکیو پس از انتشار گزارش شکایت بعضی از دیپلمات های آمریکا در خصوص تست سواب مقعدی در چین اظهار نظر کرد. دیپلمات های آمریکایی ساکن در چین در روزهای اخیر خاطرنشان کردند که تست مقعدی کرونا بدون هماهنگی و به صورت ناگهانی از آنها گرفته شده است. بعضی از آنها ادعا نموده اند که وادار به انجام این آزمایش شده اند. پکن این ادعاها را رد می نماید.

کارمندان فرودگاه برای جمع آوری کیت تست جدید ویروس کرونا در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ صف کشیدند- فوریه 2021/عکس: رویترز

چین که تا حد زیادی پیروز به مهار کرونا در کشورش شده، در ماه گذشته خاطرنشان کرد که سواب مقعدی از تست های گلو و بینی موثرتر است. کارشناسان چینی می گویند این ویروس به مدت طولانی تری در سیستم گوارش باقی می ماند و شناسایی آن از روش مقعدی مطمئن تر خواهد بود.

کاتسونوبو کاتو سخنگوی ارشد دولت ژاپن در اواخر روز دوشنبه در توکیو خاطرنشان کرد که ژاپن به صورت رسمی و به وسیله سفارت خانه خود از پکن درخواست نموده تا از آزمایش سواب مقعدی روی شهروندان ژاپن که وارد کشور چین می شوند، منصرف شوند.

کاتو گفت: بعضی از مسافران و مهاجران ژاپنی اظهار کردند که آزمایش PCR مقعدی، پریشانی و ناراحتی زیاد روانی برایشان ایجاد نموده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ اطلاعاتی در باره استفاده کشورهای دیگر از این روش وجود ندارد، اضافه نمود: تا کنون پاسخی دریافت ننموده ایم اما آنها شرایط را تغییر خواهند داد. ما همچنان برای تغییر شرایط بر مواضع خود پافشاری می کنیم.

ونگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین در خصوص درخواست و شکایت ژاپن گفت: روش های آزمایش چین علمی و مطابق با تغییرات شرایط اپیدمی و همچینی قوانین و مقررات مربوطه است.

رسانه های آمریکایی در ماه گذشته از شکایت پرسنل دیپلمات های آمریکایی از روش آزمایش مقعدی کرونا در چین گزارش دادند. چین با رد این گزارش ها می گوید: هرگز از پرسنل دیپلماتیک آمریکا درخواست آزمایش تست مقعدی ننموده است.

روزنامه واشنگتن پست در اوایل ماه اسفند گزارش داد بعضی کارکنان وزارت امور خارجه گفته اند از آنها چنین تستی گرفته شده است.

تست مقعدی با یک سواب پنبه ای 3 تا 5 سانتی متری انجام می گردد.

تعیین نیست چه تعدادی از دیپلمات های آمریکایی چنین تستی را انجام داده اند.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به یک سایت خبری گفته است این وزارتخانه هرگز با انجام چنین آزمایش هایی موافقت ننموده و اعتراض خود را در این زمینه مستقیما به وزارت امور خارجه چین منعکس نموده است.

وزارت امور خارجه آمریکا به نقل از طرف چینی اعلام نموده چنین تستی به اشتباه صورت گرفته است.

بی بی سی نوشت: تست مقعدی از ماه ژانویه سال جاری در چین شروع شده است. لی تنگزنگ دکتر بیماری تنفسی و عفونی در پکن با دفاع از آزمایشات مقعدی به تلویزیون دولتی چین گفت که امکان تشخیص عفونت در این آزمایش نسبت به روش های دیگر بهتر است.

ژاپن تایمز در ادامه نوشت: مقامات چین از روش تست مقعدی برای آزمایش افراد در معرض خطر بالا به کرونا استفاده نموده اند. بیشتر این افراد ساکنان محله هایی با آمار بالای مبتلایان کرونایی یا بعضی از مسافران بین المللی بودند.

چینی ها اذعان نموده اند که استفاده از آزمایش مقعدی به اندازه سایر روش ها راحت نبوده و سختی های بیشتری به همراه داشته است. روش های دیگر تا به امروز برای آزمایش میلیون ها نفر مورد استفاده قرار گرفته است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1689

به "تست مقعدی کرونا، دردسر تازه چین، شکایت آمریکا و اعتراض ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست مقعدی کرونا، دردسر تازه چین، شکایت آمریکا و اعتراض ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید