شورای روابط خارجی در آذربایجان غربی فعال می گردد

به گزارش مجله آیرخ، خبرنگاران/آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت روان سازی فعالیت های گمرکی در مرزها تاکید نمود: تمامی موانع و مسائل در پایانه های مرزی احصا و راهکارهای برطرف این موانع در استان آنالیز و درصورت احتیاج با حضور مدیران ملی این موانع برداشته می گردد.

شورای روابط خارجی در آذربایجان غربی فعال می گردد

محمدصادق معتمدیان امروز 20 آذرماه در جلسه آنالیز ظرفیت های مالی و صادراتی استان با اشاره به مسائل و مسائل و موانع پیشروی صادرات استان گفت: مدیریت ناهماهنگ در پایانه های مرزی و حضور 22 دستگاه مسئول در پایانه های مرزی، موجب شده فرایند فعالیت های گمرکی در استان به کندی صورت گیرد.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت روانسازی فعالیت های گمرکی در مرزها ادامه داد: تمامی موانع و مسائل در پایانه های مرزی احصا و راهکارهای برطرف این موانع در استان آنالیز و درصورت احتیاج با حضور مدیران ملی این موانع برداشته می گردد.

معتمدیان با اشاره به بازدید اخیر خود در مرز سرو و برگزاری جلسه شورای مبادلات مرزی استان، تاکید نمود: حضور میدانی در پایانه های مرزی و بازدید نزدیک از فرایند فعالیت های گمرکی در تمامی مرزهای استان جزو برنامه ها و اولویت استان در جهت تسهیل در فرایند صادرات خواهد بود.

وی با اشاره به ظرفیت ها و محصولات صادراتی استان به کشورهای جنوب شرق آسیا ادامه داد: استفاده از امکانات منطقه آزاد چابهار و بهره مندی از سیستم حمل و نقل ترکیبی برای صادرات محصولات استان به کشورهای جنوب شرق آسیا بویژه کشور هند می تواند در شناسایی بازارهای تازه صادراتی در استان موثر باشد.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت توسعه ارتباطات منطقه ای آذربایجان غربی با کشورهای همسایه، ادامه داد: توسعه زیر ساختهای ارتباطی بویژه در حوزه حمل و نقل هوایی مسافری و باری می تواند در افزایش و توسعه این ارتباطات نقش ایفا نماید.

معتمدیان بعلاوه با اشاره به ظرفیت های علمی و دانشگاهای استان بر ضرورت استفاده از این پتانسیل برای رشد مالی استان تاکید نمود.

وی استان آذربایجان غربی را یکی از استانهای امن کشور دانست و گفت: به برکت حضور نیروهای قدرتمند نظامی، انتظامی و امنیتی در استان، آذربایجان غربی به عنوان یکی از استان های امن کشور است و به جرات می توان اظهار داشت که امنیت در آذربایجان غربی بسیار بیشتر از کشورهای همسایه است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: امنیت در خدمت توسعه آذربایجان غربی است و صدا و سیما و رسانه ها باید این موضوع را بیشتر از گذشته در کشور مطرح نمایند.

معتمدیان از فعال شدن شورای روابط خارجی در استان اطلاع داد و گفت: بزودی دفتر امور بین الملل استانداری و تشکیل میزهای کشورهای مختلف با هدف استفاده از ظرفیت ها استان در حوزه بین الملل راه اندازی می گردد .

وی با تاکید بر برطرف موانع و مسائل پیش روی سرمایه گذاری در استان تاکید نمود: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های بی نظیر استان در حوزه های مختلف از جمله هم مرزبندی با سه کشور، کشاورزی و معدن این استان می تواند به بهشت سرمایه گذاران تبدیل گردد و برای رسیدن این هدف روان سازی فرایندهای صادراتی و فعالیت های مالی در پایانه های مرزی استان ضروری و حائز اهمیت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2133

به "شورای روابط خارجی در آذربایجان غربی فعال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای روابط خارجی در آذربایجان غربی فعال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید