صندلی چرخدار استیفن هاوکینگ به حراج گذاشته می گردد

به گزارش مجله آیرخ، قرار است خانه حراج کریستی بعضی از محصولات فیزیکدان سرشناس، استیفن هاوکینگ را به حراج بگذارد. یکی از مهم ترین وسایلی که حراج می گردد، صندلی چرخدار هاوکینگ است.

صندلی چرخدار استیفن هاوکینگ به حراج گذاشته می گردد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، خانه حراج کریستی، انواع مختلفی از اقلام متعلق به فیزیکدان مشهور و مرحوم یعنی استیفن هاوکینگ، را به حراج خواهد گذاشت.

حراج کریستی در توصیف این تصمیم خود بیانیه داده است:

هاوکینگ در ابتدا از ایده استفاده از صندلی چرخدار در اواخر دهه 1960 مقاومت می کرد؛ اما در اواخر دهه 1970، او از مدل های موتوری مانند نمونه فعلی استفاده کرد و حتی به عنوان یک راننده نسبتا جسور و بی محابا مشهور بود. این قطعا به معنای واقعی کلمه و استعاری از مهم ترین صندلی چرخ دارهای کل تاریخ است.

قرار است عایدی حاصل از فروش صندلی چرخدار به انجمن بیماری های عصبی و بنیاد استیفن هاوکینگ اهدا گردد. برآورد شده است که این صندلی چرخدار بین 13000 تا 19000 دلار فروخته گردد.

سایر موارد مربوط به هاوکینگ که بخشی از برنامه فروش است شامل یکی از پنج نسخه از دکترای او است. خاتمه نامه، یک اسکریپت از یک قسمت از سیمپسونها که او در آن ظاهر شده ، یک ژاکت شخصی و یک نسخه از یک کتاب از دیگر اقلامی هستند که در حراج کریستی به فروش می رسند.

منبع: انتخاب
انتشار: 7 دی 1401 بروزرسانی: 7 دی 1401 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2359

به "صندلی چرخدار استیفن هاوکینگ به حراج گذاشته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندلی چرخدار استیفن هاوکینگ به حراج گذاشته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید