هدف سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران چیست؟

به گزارش مجله آیرخ، آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای سفر مدیر کل این سازمان به تهران و دیدار با مقامات ارشد ایران را تایید و گفت که هدف از این سفر رایزنی درباره بازرسیهای آژانس در این کشور است.

هدف سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران چیست؟

به گزارش خبرنگاران از فارس، آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به سفر رافائل گروسی مدیر کل این سازمان به تهران گفت که هدف از این سفر دستیابی به راه حلهایی برای ادامه رژیم بازرسیهای اصلی است.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، آژانس روز چهارشنبه تایید کرد که رافائل گروسی روز شنبه به تهران سفر خواهد کرد تا درباره حصول یک توافق در زمینه چگونگی انجام اقدامات بازرسان آژانس در راستای کاهش تعهدات ایران ذیل برجام رایزنی کند.

در بیانیه آژانس در این زمینه آمده است؛ دبیرکل این سازمان برای مذاکره با مقامات ارشد ایران برای دستیابی به راه حلی برای فعالیت های راستی آزمایی بازرسان آژانس در این کشور به تهران سفر خواهد کرد.

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین و همچنین آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره سفر مدیرکل آژانس به تهران گفت که گروسی روز شنبه (دوم اسفند ماه) به تهران سفر می کند.

غریب آبادی گفت: این سفر به درخواست مدیرکل آژانس و به منظور گفت وگوهای فنی با سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص چگونگی اجرای مفاد نامه 27 بهمن ماه ایران به آژانس و ماده 6 قانون اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی و نحوه ادامه همکاری های دو طرف در چارچوب ترتیبات و تحولات جدید، انجام می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1677

به "هدف سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید