کارگاه دانشگاه شریف برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند

به گزارش مجله آیرخ، کارگاه بین المللی استحصال املاح و مواد شیمیایی از آب های شور برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند با حضور پژوهشگران و دانشمندان داخلی و خارجی و به منظور گسترش همکاری های منطقه ای و بین المللی، در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید.

کارگاه دانشگاه شریف برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، در آیین افتتاحیه این کارگاه دوروزه بین المللی که از سوی انستیتو آب و انرژی دانشگاه صنعتی شریف و همکاری مرکز منطقه ای علوم و انتقال فناوری اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند برگزار گردید، دکترمحمدرضا موحدی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف گفت: در این کارگاه به دنبال پیدا کردن راه هایی برای استفاده بهتر از آب و محیط زیست هستیم.

وی به قدمت 50 ساله انستیتو آب و انرژی شریف اشاره نمود و اضافه نمود: تاسیس چنین پژوهشکده ای در پنجاه سال پیش، نشان از اهمیت بحث آب و محیط زیست در دانشگاه صنعتی شریف دارد.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف ابراز امیدواری کرد: طی برگزاری این کارگاه و با استفاده از تجربیات و گفتگو دانشمندان داخلی و خارجی راه هایی برای بهبود وضعیت محیط زیست در کشور و منطقه ایجاد گردد.

در ادامه این نشست دکترعلیرضا دائمی، معاون سابق وزیر نیرو در سخنرانی خود به بیان وضعیت مدیریت منابع آبی در ایران پرداخت.

همچنین دکترمجید عباسپور، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف نیز سخنرانی تخصصی خود را با عنوان استحصال آب شیرین از منابع دریایی ارائه کرد.

در این کارگاه دو روزه سه نشست تخصصی با موضوعات؛ اثرات محیط زیستی تخلیه شورابه، کاربرد دوگانه واحدهای گندزدایی آب و عناصر ارزشمند و نایاب برگزار خواهد شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم ، کارگاه بین المللی استحصال املاح و مواد شیمیایی از آبهای شور برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند طی روزهای 23 و 24 مهرماه 98 در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف برپاست و دانشمندان و پژوهشگرانی از کشورهای ایتالیا، هند، عمان، سریلانکا، تانزانیا، چین، بنگلادش در این نشست حضور دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 593

به "کارگاه دانشگاه شریف برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه دانشگاه شریف برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید