کارگردان پلاک 13: ما پربیننده ترین سریال تلویزیون هستیم

به گزارش مجله آیرخ، روزنامه فرهیختگان نوشت: پلاک 13 از آن دست سریال های طنز 90قسمتی است که قرار بوده مثل نمونه های متقدمش، مخاطبان تلویزیونی را با خود همراه کند. این سریال از شبکه سه سیما پخش می گردد و تا به امروز 70 قسمت از پخش آن گذشته است، اما به احتمال زیاد خیلی از شما، حتی نام این سریال را هم نشنیده باشید.

کارگردان پلاک 13: ما پربیننده ترین سریال تلویزیون هستیم

آرش معیریان کارگردان پلاک 13 در پاسخ به اینکه چرا این روز ها سریال های کمدی تلویزیون به سختی می تواند مخاطب جالب توجهی را جلب کند، گفت: این موضوع شاید برایتان جالب باشد که ما باکس اصلی پخش شبکه سه نیستیم و باکس قبل از پخش سریال هستیم و با توجه به این موضوع در این 6 ماه رتبه اول بینندگان در کل شبکه ها را دریافت کردیم. مهم ترین موضوع عنایت و لطف خدا بود که خواست و این اتفاق ها افتاد.

معیریان در ادامه گفت: همواره می گویم شما از ارتباطات پشت صحنه و جلوی صحنه و سلامت و صداقت یک کار می توانید حدس بزنید که موقع پخش چه مقدار از آن استقبال می گردد. گاهی اوقات پروژه هایی هستند که در پشت صحنه آن دعوا های زیادی وجود دارد و این مساله در سریال خود را نشان می دهد. اما فضای خوب و دوستی و صداقت در جو فراوری ما حاکم بود و شما به راحتی موقع پخش حس خوب و موج خوب را حس می کنید و عامل این حال خوب در پخش سریال، حال خوب در پشت صحنه آن است. نکته مهم برای ما انتظار مردم برای آغاز سریال بود. من در فضای مجازی فعالیتی ندارم، اما به یُمن وجود این سریال دوستانی از دوران خدمت در نقاط مختلف جهان پیدا کردم و برایم جالب بود از تلوبیون سریال را نگاه می نمایند و می گویند ما خارج از ایران سریال را تماشا می کنیم. در هر صورت تماشاگران صداوسیما در همه جای جهان کار خوب را دنبال می نمایند.

این کارگردان ضمن گلایه از شیوه نقدی که این روز ها در فضای رسانه باب شده و سریال او هم گرفتار این جنس نقدها شده است، گفت: من پذیرفتم وقتی وارد فضای کمدی می شوم نباید انتظار داشته باشم یک منتقد جامعه شناس بخواهد از کارم استقبال کند یا زمانی که فیلم جنگی می سازیم نباید انتظار داشته باشیم مخاطب کمدی پسند از آن خوشش بیاید. هر ژانری مخاطب خود را دارد و به همان نسبت مخالفانی هم، و این کاملا طبیعی است. اما اینکه مخاطبی ارتباط نگیرد و نقد هم کند، قابل اعتنا نیست، زیرا می گویم وقتی چیزی را دوست نداریم چرا باید برایش وقت بگذاریم و آن را ببینیم و بعد دوباره وقت بگذاریم که آن را نقد کنیم.

وی در ادامه درباره اصول نقد کردن از فیلم و سریال گفت: معمولا حوزه نقد زمانی است که به لحاظ تخصصی به آن نگاه گردد و این درصورتی انجام می گردد که صفر تا صد کار را تماشا نمایند و بعد با دلایل آن را نقد نمایند، نه اینکه با تماشا 5 دقیقه از 90 دقیقه سریالی را نقد نمایند. به نظر من این خیانت فرهنگی تلقی می گردد. تا این لحظه کسانی که علاقه مند به ژانر کمدی هستند نقدی به سریال نداشته و آن را دوست داشتند. ما در طول 6 ماه فیلمبرداری 2300 دقیقه محتوا فراوری کردیم و این کار ساده ای نیست و با این سرعت به شدت طاقت فرسا کیفیت و مخاطب را هم حفظ کردیم.

منبع: فرارو
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2241

به "کارگردان پلاک 13: ما پربیننده ترین سریال تلویزیون هستیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "کارگردان پلاک 13: ما پربیننده ترین سریال تلویزیون هستیم" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگردان پلاک 13: ما پربیننده ترین سریال تلویزیون هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید