2300 نیروی گارد ملی تا 2 ماه دیگر در کنگره می مانند

به گزارش مجله آیرخ، در پی افزایش نگرانی ها از شورش و آشوب هواداران دونالد ترامپ در پایتخت آمریکا، پنتاگون بیان کرد که دست کم 2300 نیروی گارد ملی آمریکا تا سوم خرداد1400 به حالت آماده باش در کنگره خواهند ماند.

2300 نیروی گارد ملی تا 2 ماه دیگر در کنگره می مانند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، در پی افزایش درخواست ها برای تمدید دو ماهه حضور گارد ملی آمریکا در پایتخت به منظور جلوگیری از هرگونه آشوب هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا درخواست پلیس کنگره را برای تمدید استقرار نیروهای گارد ملی آمریکا در واشنگتن دی سی تا 23 ماه می (سوم خرداد ماه 1400) تأیید کرد.

شبکه روسی راشاتودی در این خصوص گزارش کرد، جان کربی سخنگوی پنتاگون روز گذشته (سه شنبه) در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد که پنتاگون کوشش دارد تا به شرط فراهم آمدن شرایط، نیروهای گارد ملی را به صورت تدریجی کاهش دهد.

وی سپس ادامه داد که با اینحال حدود 2300 نیروی گارد ملی آمریکا مجوز دارند تا 23 ماه می همچنان در کنگره باقی بمانند.

طبق این گزارش، هفته جاری، در پی تهدیدات اخیر گروه راست افراطی کیو-اِنان بیش از پنج هزار نیروی گارد ملی آمریکا همچنان در پایتخت ایالات متحده به حالت آماده باش درآمده بودند.

در آستانه تاریخ ادعایی 4 مارس (14 اسفندماه) که گروه راست افراطی موسوم به کیو-ِانان بر این باور بودند که دونالد ترامپ در این تاریخ بار دیگر رئیس جمهور ایالات متحده خواهد شد، پنج هزار عضو گارد ملی آمریکا در نزدیکی کنگره آمریکا در واشنگتن دی سی به حالت آماده باش درآمدند.

کیو-اِنان، یک تئوری توطئه فراگیر و بی اساس است که تأکید دارد که دونالد ترامپ در حال جنگ با نخبگان شیطان پرستی است که بچه ها را آزار جنسی می دهند و در دولت و بازار و رسانه ها رخنه نموده اند.

پیروان این جنبش بر این باورند که در نهایت این مبارزه به یک روز حساب ختم می گردد که در آن افرادی چون هیلاری کلینتون دستگیر و اعدام می شوند.

روز دوشنبه هفته جاری در پی افزایش تدابیر امنیتی، کارگروهی که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان منصوب نموده بود، پیشنهاداتی را برای بهبود تجهیزات، آموزش، برنامه ریزی نیروهای پلیس کنگره ارائه کرد.

طبق این گزارش، در صورتی که گارد ملی آمریکا تا انتها ماه می (اوایل خردادماه) از پایتخت عقب نشینی کند که هنوز قطعیت ندارد، کنگره آمریکا به مدت بیش از چهارماه تحت حفاظت ارتش آمریکا خواهد بود.

بیش از 20 هزار نظامی آمریکایی بعد از شورش های 6 ژانویه هواداران دونالد ترامپ در مقابل کنگره، در پایتخت ایالات متحده مستقر شدند.

ششم ژانویه (17 دی) کنگره آمریکا در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت آمیز برگزار نمایند. حامیان ترامپ اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله نموده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق های مختلف آن باز کردند. در جریان این حمله، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند.

در حالی دو هزار و 300 نیروی گارد ملی آمریکا تا سوم خرداد ماه در پایتخت ایالات متحده باقی خواهند ماند که پلیس کنگره پیش از این از بیم حمله احتمالی دیگر، خواهان تمدید استقرار بیش از پنج هزار نیروی گارد ملی در اطراف ساختمان کنگره شده بود.

ترامپ که ادعای وی مبنی بر به سرقت رفتن انتخابات از او و هوادارانش به شورش های کنگره در تاریخ 6 ژانویه (17 دی ماه) منجر شد و به همین دلیل پروژه استیضاح و تعلیق وی از توییتر کلید خورد، همچنان نیز علیرغم آنکه ریاست جمهوری وی به انتها رسیده است، از هر فرصتی برای تحریک هواداران خود به شورش بهره می گیرد.

وی اخیراً طی یک سخنرانی بار دیگر احتمال پیروزی برای بار سوم در صورتیکه تصمیم به مشارکت در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری را اتخاذ کند، بیان کرد که در حقیقت ادامه ادعاهای گذشته خود درباره پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا بود.

وی در سخنرانی خود در نشست حزب جمهوری خواه (CPAC) به طور ضمنی به حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری 2024 هم اشاره نمود و گفت: ممکن است تصمیم بگیرم آنها(دموکراتها) را برای بار سوم شکست دهم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1714

به "2300 نیروی گارد ملی تا 2 ماه دیگر در کنگره می مانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2300 نیروی گارد ملی تا 2 ماه دیگر در کنگره می مانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید