35 واحد اقامتی از ابتدای سال تا به امروز در یزد پلمب شده اند

به گزارش مجله آیرخ، ایسنا/ براساس سخنان معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد، 35 واحد اقامتی از ابتدای سال تا به امروز در یزد پلمب شده اند.

35 واحد اقامتی از ابتدای سال تا به امروز در یزد پلمب شده اند

هما خورشیدی توضیح داد: با توجه به مصوبات ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، نظارت بر فعالیت تأسیسات گردشگری در ایام بحران کرونا با سخت گیری بیشتری انجام می گردد.

وی اضافه نمود: بازدیدهای مشترک نظارت بر مراکز اقامتی با همکاری کارشناسان مرکز بهداشت از تیر تشدید شده و در رابطه با ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی تذکرات لازم داده شده است.

به گفته خورشیدی، چنین بازدیدهایی در قالب گشت های روزانه و شبانه به وسیله کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد به طور مستمر هدف حفظ سلامت جامعه انجام می گردد.

وی با بیان اینکه واحدهای اقامتی غیرمجاز از ابتدای امسال، با همکاری و گزارش های مردمی شناسایی و پلمب شده اند، گفت: همشهریان در صورت مشاهده فعالیت واحدهای غیرمجاز، مراتب را به شماره 36202777 اطلاع داده یا با مراجعه به سایت www.yazdcity.ir در قسمت ثبت شکایات، گزارش خود را درج نمایند.

معاون گردشگری استان اظهار داشت: با توجه به اینکه یزد در شرایط قرمز یا هشدار کرونا واقع شده است، مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا در سطح تأسیسات گردشگری استان لازم الاجراست، پذیرش تورهای گردشگری هم انجام نمی گردد و بعلاوه عملیات نظارت بر اماکن اقامتی و بعلاوه آنالیز رعایت پروتکل های بهداشتی با شدت بیشتر ادامه خواهد داشت.

خورشیدی یادآور شد: همه فعالیت های غیرمجاز در امر اسکان مسافر یا برگزاری تورهای غیرمجاز مورد پیگیری قرار می گیرد و با متخلفین طبق ضوابط برخورد می گردد. معاون گردشگری استان در سرانجام از همشهریان خواست تا به منظور حفظ سلامت خود و افراد جامعه از پذیرش و اسکان مسافر یا افراد ناشناس اجتناب نموده و نسبت به رعایت قوانین و مصوبات ستاد استانی مقابله با بیماری اهتمام لازم را داشته باشند.

منبع: همگردی
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1929

به "35 واحد اقامتی از ابتدای سال تا به امروز در یزد پلمب شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "35 واحد اقامتی از ابتدای سال تا به امروز در یزد پلمب شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید