تحقیق و تفحص از فایل صوتی انتشاریافته ظریف در مجلس کلید خورد

به گزارش مجله آیرخ، به گزارش خبرنگاران، احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز قوه مقننه با حضور در جمع خبرنگاران ضمن تشریح جلسه غیرعلنی امروز صبح مجلس، گفت: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس شورای اسلامی دو موضوع مورد بحث و آنالیز نهاده شد؛ یکی بحث مذاکرات وین بود که گزارشی را رئیس مجلس به صحن علنی ارائه دادند. در ادامه نیز تعدادی از نمایندگان نقطه نظرات خود را در مورد این موضوع مطرح کردند.

تحقیق و تفحص از فایل صوتی انتشاریافته ظریف در مجلس کلید خورد

وی ادامه داد: جمع بندی مجلس در مورد مذاکرات وین بر این بود که تیم مذاکره کننده باید مراقبت کند تا مقاومتی که ملت ایران در طول این هشت سال در مقابله با تحریم ها داشته اند و تحریم ها مسائل زیادی را بر ملت تحریم نموده است، منجر به خدشه به پیروزی ملت ایران در این نبرد مالی نگردد. تیم مذاکره کننده باید مراقبت کند منافع ملت ایران و منافع کشور به خطر نیفتد.

نماینده قم در مجلس توضیح داد: مجلس شورای اسلامی حاضر نیست یک لحظه هم تحریم ها ادامه یابد اما این دلیلی نیست که تیم مذاکره کننده بخواهد در مذاکرات عجله کند و منافع ملت را به خطر بیندازد. مجلس استفاده از ابزار مذاکره را در فرایند مسائل سیاست داخلی قبول ندارد.

وی ادامه داد: آنچه برای ما مهم است این است که تحریم ها به طور کلی برداشته گردد و راستی آزمایی نیز با دقت و در زمان کافی صورت گیرد. تیم مذاکره کننده باید در مذاکرات خود به این مسئله مهم توجه داشته باشد.

امیرآبادی فراهانی توضیح داد: براساس اطلاعاتی که رسیده است تحریم ها را به چند قسمت تقسیم کردند؛ تحریم های غیربرجامی و تحریم های برجامی که در طول ریاست جمهوری ترامپ اعمال شده است. تأکید جمهوری اسلامی بر این است که تمام تحریم ها باید برداشته گردد و مسائلی که امروز تولیدکنندگان و صادرکنندگان ما با آن روبرو هستند کنار رود. راستی آزمایی در زمان کافی نیز از دیگر مواردی بود که مورد تأکید مجلس شورای اسلامی واقع شده است. تحریم های غیرهسته ای نیز باید رفع گردد و نباید مانعی در مبادلات مالی وجود داشته باشد.

در ادامه جلسه نیز در مورد فایل صوتی وزیر امور خارجه بحث شد و مجلس آن را به شدت محکوم کرد. انتشار این فایل صوتی احساسات مردم را جریحه دار و ملت را ناراحت کرد. نمایندگان نیز در این زمینه مسائلی را مطرح کردند و بیشتر نمایندگان تأکید داشتند که ایجاد دوگانه های مختلف در کشور باعث ایجاد مشکل برای مردم می گردد. متأسفانه در طول هشت سال گذشته با ایجاد دوگانه های کاذب شاهد تحمیل مسائل مالی زیادی به مردم بودیم. مجلس شورای اسلامی این دوگانه سازی ها را محکوم می نماید.

وی ادامه داد: تیم تحقیق و تفحص در این حوزه آغاز به کار نموده است و تا حالا سه گروه از نمایندگان تقاضای تحقیق و تفحص در مورد این موضوع را مطرح کردند. قرار است در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی هر سه مورد تقاضای تحقیق و تفحص مورد آنالیز قرار گیرد و کمیسیون به دنبال این است که هر سه درخواست در قالب یک درخواست به عنوان تحقیق و تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوری در طول هشت سال گذشته تصویب گردد. در صورت تصویب این تقاضا در جلسه امروز کمیسیون در جلسه روز سه شنبه صحن این تحقیق و تفحص مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در سرانجام افزود: عده ای از نمایندگان نیز درخواست اعمال ماده 234 آیین نامه را در این زمینه داشتند که در هر صورت نتیجه تحقیق و تفحص و اعمال ماده 234 به قوه قضائیه جهت برخورد با خائنین و افرادی که در این حوزه نقش داشتند ارسال خواهد شد و این موضوع فرایند قانونی خود را در مجلس شورای اسلامی طی خواهد نمود.

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1810

به "تحقیق و تفحص از فایل صوتی انتشاریافته ظریف در مجلس کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق و تفحص از فایل صوتی انتشاریافته ظریف در مجلس کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید