تداوم رشد مالی اتحادیه اروپا همزمان با جنگ تجاری آمریکا

به گزارش مجله آیرخ، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، رشد مالی در اتحادیه اروپا طی سه ماه گذشته علی رغم افزایش تنش ها با ایالات متحده بر سر تعرفه های تجاری ادامه داشته است.

تداوم رشد مالی اتحادیه اروپا همزمان با جنگ تجاری آمریکا

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

این خبر را منابع رسمی اروپایی نیز تایید نموده و گفته اند به نظر می رسد اقدامات ضد تجارت آزاد ترامپ هنوز نتوانسته تاثیر چندانی بر آهنگ رشد مالی اتحادیه اروپا داشته باشد.

پیشتر موسسات مالی اروپایی از جمله بانک مرکزی این اتحادیه و صندوق بین المللی پول نسبت به کاهش رشد مالی اتحادیه اروپا متاثر از سیاست های ترامپ در جریان جنگ تجاری هشدار داده بودند.

در این گزارش همچنین گفته شده که نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا اگرچه به کمتر از 10 درصد رسیده است، اما همچنان این نرخ بالاتر از حد طبیعی خود در دوران پیش از بحران مالی سال های اخیر است. گفته شده پیش از بحران مالی اخیر، نرخ بیکاری در اتحادیه اروپایی کمتر از 7.5 درصد بوده است.

جنگ تجاری آمریکا با شرکای غربی خود از جمله اتحادیه اروپا و کانادا نگرانی ها را نسبت به شکل گیری دوران جدیدی از رکود و بحران مالی افزایش داده است، هرچند به اعتقاد کارشناسان هنوز زمان بیشتری ضروری است تا تاثیرات منفی اقدامات تجاری ترامپ در اقتصاد کلان بین المللی خود را نشان دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 607

به "تداوم رشد مالی اتحادیه اروپا همزمان با جنگ تجاری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم رشد مالی اتحادیه اروپا همزمان با جنگ تجاری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید