حباب بورس آمریکا در حال ترکیدن است

به گزارش مجله آیرخ، یک سهامدار و معامله گر باسابقه بورس وال استریت گفت: با توجه به تشکیل صف های فروش سنگین در بورس آمریکا به نظر می رسد حباب وال استریت در حال ترکیدن است.

حباب بورس آمریکا در حال ترکیدن است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از راشاتودی، پیتر شف، معامله گر و سهامدار بورس وال استریت، گفت تشکیل شدن صف های فروش سنگین به خصوص در نماد های مربوط به شرکت های فناوری احتمالا نشاندهنده آن است که حباب وال استریت در حال ترکیدن است.

وی مدت هاست هشدار می دهد حباب بورس آمریکا در شرف ترکیدن است

پیشتر زمانی که شف هشدار داد که بورس آمریکا درگیر بزرگترین حباب تاریخ خود شده است شاخص نزدک رکورد 12 هزار واحد را برای نخستین بار شکست.

اما پس از چند روز نزدک بزرگترین سقوط ارزش خود را تجربه کرد و 10 درصد پایین آمد.

شف معتقد است ممکن است ما در شرف یک سقوط دیگر باشیم.

این سهامدار باسابقه که مدیرعامل مؤسسه یورو پسیفیک کپیتال نیز هست، ادامه داد دوباره شاهد شکل دریافت یک حباب بی سابقه هستیم و این حباب به این سادگی از بین نخواهد رفت.

البته ممکن است بازیگران خریدار سهام به کمک بانک مرکزی فدرال آمریکا بتوانند آن را کنترل کنند.

علیرغم آنکه بورس آمریکا شاهد حباب است، اما چارلز ابانز، رئیس بانک مرکزی فدرال ایالت شیکاکو، خواستار اجرای سیاست های محرک اقتصادی بیشتر از سوی آمریکا شده و گفته سیاست های انقباضی بیشتری اجرا خواهد شد.

شف ادامه داد من فکر نمی کنم همزمان شدن اجرای سیاست های محرک اقتصادی از سوی بانک مرکزی آمریکا در زمانی که بازار در شرف سقوط است تصادفی باشد؛ بنابراین بانک مرکزی تلاش می کند تا با اجرای سیاست های انقباضی بیشتر بورس آمریکا را نجات دهند.

شف هشدار داد همانطور که گفته ام این بزرگترین حباب در بورس آمریکاست و به طور کامل غیرمنطقی است و به شکل فجیعی خواهد ترکید.

البته ممکن است همین حالا هم ترکیده باشد، اما روز های بدتری هم در پیش است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1387

به "حباب بورس آمریکا در حال ترکیدن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حباب بورس آمریکا در حال ترکیدن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید