خبرنگاران معلمان راه مقابله با کرونا را آموزش دهند

به گزارش مجله آیرخ، قزوین - خبرنگاران - سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان قزوین یکی از محورهای اثرگذار مقابله با این ویروس را آموزش و فرهنگ سازی دانست و گفت: به معلمان توصیه می گردد راه مقابله با این بیماری را به دانش آموزان خود آموزش دهند.

خبرنگاران معلمان راه مقابله با کرونا را آموزش دهند

به گزارش خبرنگاران، منوچهر حبیبی شامگاه سه شنبه گفت: معلمان به جهت تجربه ای که در این حوزه پیدا نموده اند، می توانند نقش آفرینی نموده و توصیه های بهداشتی و مراقبت های اولیه جهت مقابله با این بیماری را به دانش آموزان خود انتقال دهند.

وی با اشاره به حدود 235 هزار دانش آموز و 16 هزار فرهنگی شاغل در سطح استان، اعلام کرد: اگر راه های مقابله با این ویروس به وسیله معلمان به دانش آموزان آموزش داده شود و بر انجام دستورالعمل و توصیه های بهداشتی این بیماری تاکید شود، می توان طیف گسترده ای از آحاد جامعه را در حوزه آموزش داد.

به گفته حبیبی، با اطمینان می توان گفت که چنانچه این مساله در کلاس های درس به مورد اجرا درآید به طور تقریبی تمام خانواده ها تحت تاثیر آموزش های اولیه و آشنایی با مقابله این ویروس قرار می گیرند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با بیان اینکه از معلمان انتظار داریم تا در شرایط کنونی که به صورت مجازی با تمامی دانش آموزان در ارتباط هستند، حداکثر به مدت سه دقیقه در کلاس های درسی خود دانش آموزان را توجیه نمایند تا ضمن مراعات اصول بهداشتی، مراقب والدین خود باشند و این توصیه ها را نیز به والدین خود نیز منتقل نمایند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان قزوین یادآور شد: با انجام چنین اقداماتی، روزانه موضع کرونا و آثار مخرب آن آموزش داده خواهد شد و چنانچه معلمان اهتمام نمایند، آموزش بیماری کرونا در سطح جامعه فراگیر شده و در تمام امور ساری و جاری می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1482

به "خبرنگاران معلمان راه مقابله با کرونا را آموزش دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معلمان راه مقابله با کرونا را آموزش دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید