خلاقیت؛ حلقه گمشده بخش کرونای پویانمایی جشنواره فیلم کوتاه تهران بود

به گزارش مجله آیرخ، تهران (پانا) - ساره شفیعی پور مشاور انتخاب بخش پویانمایی سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران بیان نمود آثار این بخش قابل توجه بودند و این کیفیت خستگی کار طولانی و سخت انتخاب را کم می کرد.

خلاقیت؛ حلقه گمشده بخش کرونای پویانمایی جشنواره فیلم کوتاه تهران بود

ساره شفیعی پور، عضو مشاوران هیات انتخاب بخش پویانمایی مسابقه ملی سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در گفت و گو با پانا درباره اسکار کوالیفاید شدن رویداد گفت: همانطور که می دانیم هر فیلمی برای اینکه بتواند برای جایزه آموزشگاه اسکار به رقابت بپردازد باید ویژگی هایی داشته باشد، یکی از آن ها کسب جایزه های اصلی جشنواره های مورد تایید آموزشگاه اسکار است. خوشبختانه سال جاری جشنواره فیلم کوتاه تهران هم به این جشنواره ها پیوسته و این دستاورد بسیار مهمی است.

وی ادامه داد: بدون شک این امتیاز که مطمئنا با زحمات مسئولان جشنواره بدست آمده است، تاثیرات بسیاری در کیفیت برگزاری، کیفیت آثار ارسالی، اهداف جشنواره، انتخاب و داوری آثار خواهد داشت. بعلاوه می تواند جشنواره را به سطح بالاتری نسبت به قبل ارتقا دهد. تاثیری که در انتخاب آثار ارسالی دارد هم به واسطه تغییر اهداف جشنواره نمود پیدا می نماید و قطعا سعی می گردد آثار حرفه ای تری با دقت بیشتری انتخاب گردد.

شفیعی پور درباره ترکیب هیات مشاوران انتخاب این دوره از جشنواره گفت: به نظر من مشاوران انتخاب ترکیب خوبی از حضور تجربه و نوگرایی درکنار هم بود. درکل برای من تجربه ای مجذوب کننده و درعین حال آموزنده بود.

شفیعی پور گفت: در خصوص آثار رسیده در بخش انیمیشن کارها شامل دو دسته بودند. آثاری که به صورت حرفه ای با یک تیم کامل و تهیه کننده حرفه ای ساخته شده بودند و آثاری که به صورت تک نفره و با بودجه شخصی ساخته شده بودند که مسلما این دودستگی کار انتخاب را کمی سخت می کرد. اما در هردو گروه، آثار بسیار خوب و قابل توجهی وجود داشتند که واقعا خستگی کار طولانی و سخت انتخاب را کم می کرد.

این هنرمند در خاتمه درباره تاثیر کرونا بر موضوع تولیدات پویانمایی گفت: تعداد قابل توجهی اثر با موضوع کرونا وجود داشت که بیشتر به معرفی این بحران می پرداختند تا خلق یک اثر خلاقانه و متاسفانه شاهد اثر موفقی در این بخش نبودیم.

سی وهشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 27 مهر تا 2 آبان 1400 (19 تا 24 اکتبر 2021) برگزار می گردد. این رویداد برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران واجد شرایط تایید آموزشگاه اسکار شناخته و معرفی شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2008

به "خلاقیت؛ حلقه گمشده بخش کرونای پویانمایی جشنواره فیلم کوتاه تهران بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاقیت؛ حلقه گمشده بخش کرونای پویانمایی جشنواره فیلم کوتاه تهران بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید