روسیه: جرج سوروس برای بی ثبات کردن کشورهای جهان کوشش می نماید

به گزارش مجله آیرخ، روسیه گفته میلیاردر آمریکایی و مدیر بنیاد جامعه باز برای بی ثبات کردن کشورهای جهان کوشش می نماید.

روسیه: جرج سوروس برای بی ثبات کردن کشورهای جهان کوشش می نماید

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیکلای پاتروشف، رئیس شورای امنیت روسیه از نقش جرج سوروس، میلیاردر آمریکایی و رئیس هیئت مدیره بنیاد جامعه باز در بی ثبات کردن دولت های جهان انتقاد نموده است.

خبرگزاری اسپوتنیک نوشته جرج سوروس صدها میلیارد دلار برای شکل دادن به گفتمان های سیاسی در بسیاری از کشورها هزینه نموده است.

روسیه در سال 2015 فعالیت های بنیاد جامعه باز را تهدید علیه امنیت ملی و قانون اساسی این کشور ارزیابی کرد و آنها را ممنوع نمود.

پاتروشف ادعا نموده جرج سوروس و بنیاد جامعه باز، بدون شک در ناآرامی های سیاسی که سال گذشته در آمریکا رخ داد نقش داشته است.

او گفت: همان طور که می دانید کسی که باد بکارد طوفان درو خواهد نمود. همان بنیاد سوروس که در انقلاب های رنگی در خارج از آمریکا نقش داشته برنامه ای برای دست کشیدن از پروژه هایش ندارد..

پاتروشف در بخش دیگری از اظهاراتش خاطرنشان نموده کشورهای غربی بر اساس گزارش سازمان های غیردولتی اقدام به تحریم کشورها یا اقدام نظامی علیه آنها می نمایند.

وی اشاره نمود در سوریه سناریوی مشابهی رخ داده و آمریکا و متحدانش بر اساس گزارش های منتشرشده از سوی گروه کلاه سفیدها اقدام به حمله به سوریه نموده اند.

او تأکید کرد: امروزه، جلوگیری از این بی قانونی یکی از وظایف کلیدی کشورهای مستقلی است که نمی خواهند بر اساس قوانین تحمیل شده از بیرون زندگی نمایند.

خبرگزاری اسپوتنیک نوشته بنیاد جامعه باز از اواسط سال 2010 اقدام به تأسیس دفاتری در سراسر جهان از اروپا گرفته تا آسیا و آفریقا نموده است.

نیکولای پاتروشف سال گذشته هم در مصاحبه ای گفته بود وزارت خارجه آمریکا، نمایندگی ایالات متحده برای توسعه بین المللی، شورای روابط خارجی آمریکا، نهاد های غیردولتی پیشرو در این کشور مانند مؤسسه دموکراتیک ملی برای امور بین المللی، مؤسسه بین المللی جمهوری خواستار، موقوفه ملی برای دموکراسی، اندیشکده روسیه مدرن، بنیاد جامعه باز یا بنیاد سوروس و بسیاری دیگر نهادهایی هستند که برای ناآرام کردن روسیه فعالیت می نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1797

به "روسیه: جرج سوروس برای بی ثبات کردن کشورهای جهان کوشش می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: جرج سوروس برای بی ثبات کردن کشورهای جهان کوشش می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید