ماجرای بازداشت 160 نظامی ارمنستان در ایران

به گزارش مجله آیرخ، سفارت تهران در ایروان ادعا های روز شنبه (دیروز) بعضی رسانه های ارمنستانی درباره بازداشت نظامیان این کشور در ایران را رد کرد.

ماجرای بازداشت 160 نظامی ارمنستان در ایران

به گزارش فارس به نقل از رادیو جمهوری ارمنستان، سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان گزارش ها درباره ادعای حضور 160 نظامی ارمستانی در ایران (و بازداشت آن ها توسط ایران) را رد کرد.

طبق این گزارش، سفارت تهران در ایروان همچنین گفت، شایعات درباره اینکه 160 نظامی ارمنستانی هم اکنون در ایران هستند و طرف ایرانی برای استرداد آن ها پیش شرط هایی مشخص نموده است، نادرست و بی اساس هستند.

بنا بر گزارش رادیو جمهوری ارمنستان، روز شنبه (دیروز) بعضی رسانه های ارمنستانی گزارشی منتشر کردند مبنی بر اینکه این (160) نظامی ارمنستان در جریان جنگ 44 روزه (با جمهوری آذربایجان بر سر منطقه قره باغ کوهستانی) وارد مرز ایران شده بودند و ایران آن ها را دستگیر نموده است.

این ادعا ها در شرایطی مطرح شده که جمهوری اسلامی ایران روابط خوبی با همسایگان خود دارد و همیشه در جریان جنگ اخیر بر سر منطقه قره باغ کوهستانی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر لزوم اجتناب از جنگ و مصاحبه تاکید نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1834

به "ماجرای بازداشت 160 نظامی ارمنستان در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای بازداشت 160 نظامی ارمنستان در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید