محدودیتهای کرونایی و تعطیلات کریسمس در اروپا

به گزارش مجله آیرخ، برخی از کشورهای اروپایی طی هفته های پیش رو محدودیت های کرونایی را تشدید کرده اند و این درحالیست که برخی دیگر از کشورها از تسهیل محدودیت ها برای تعطیلات کریسمس خبر داده اند.

محدودیتهای کرونایی و تعطیلات کریسمس در اروپا

به گزارش خبرنگاران، در بسیاری از کشورها موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-19 پس از آنکه در پایان ماه نوامبر فرایند کاهشی داشت، مجدد افزایش پیدا کرده است.

اسکای نیوز در این گزارش به شرایط محدودیت های کرونایی در برخی از کشورهای اروپایی همزمان با نزدیک شدن به تعطیلات کریسمس پرداخته است:

- هلند: دومین مقررات قرنطینه ای در این کشور از روز سه شنبه و حداقل به مدت پنج هفته آغاز شد. خانواده های هلندی اجازه ندارند بیش از دو مهمان بالای 13 سال داشته باشند و کلیه اماکن عمومی از جمله آرایشگاه ها تا 19 ژانویه تعطیل خواهند بود. مدارس نیز تا 18 ژانویه تعطیل هستند و به مردم توصیه شده در خانه بمانند، از حضور در محل کار خودداری و تا آنجا که ممکن است از تماس با دیگران پرهیز کنند.

- جمهوری چک: رستوران ها، هتل ها و اماکن ورزشی سرپوشیده که دو هفته قبل مجدد فعالیت خود را آغاز کرده بودند بار دیگر از جمعه تعطیل می شوند. اجتماعات عمومی که در حال حاضر با حضور 10 نفر در فضای بسته مجوز دارد به شش نفر در محیط های بسته محدود می شود و در سراسر کشور منع رفت و آمد از ساعت 23 تا 5 صبح اعمال خواهد شد. مدارس نیز برای تعطیلات کریسمس زود تعطیل می شوند هرچند فعالیت مغازه ها ادامه خواهد داشت.

- آلمان: از امروز (چهارشنبه) محدودیت شدید کرونایی در آلمان آغاز می شود و مدارس و همچنین فروشگاه های غیرضروری در سراسر تعطیلات کریسمس و سال جدید تعطیل خواهند بود. از آغاز ماه نوامبر محدودیت های جزئی در آلمان اعمال شد به گونه ای که رستوران ها، کافه ها و مراکز گردشگری تعطیل بودند اما فعالیت فروشگاه ها و مراکز آموزشی قانونی بود.

- فرانسه: از روز سه شنبه محدودیت شش هفته ای تردد در این کشور برداشته شد اما امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور از اعمال محدودیت تردد شبانه از ساعت 20 تا 6 صبح تا اواسط ماه ژانویه به استثنای شب کریسمس خبر داد. فرانسه بیشترین آمار مبتلایان به کووید-19 را در میان کشورهای اروپایی دارد. موزه ها، سالن های تئاتر و سینماها و همچنین رستوران ها و کافه ها حداقل تا ماه ژانویه تعطیل خواهند بود. همچنین حداکثر شش فرد بزرگسال و هر تعداد کودک اجازه دارند در هر خانه حضور داشته باشند.

- اسپانیا: از 23 دسامبر تا شش ژانویه سفر در مناطق این کشور قانونی خواهد بود اما افراد تنها برای دیدار دوستان و خانواده خود می توانند اقدام به سفر کنند. همچنین دورهمی های اجتماعی در شب و روز کریسمس و روز و شب سال نو تنها با حضور 10 نفر قانونی خواهد بود.

- ایتالیا: منع سفر در مناطق مختلف این کشور از 21 دسامبر تا شش ژانویه اعمال خواهد شد و افراد اجازه ندارند در روز کریسمس و سال نو منطقه زندگی خود را ترک کنند. همچنین منع تردد شبانه از ساعت 22 تا پنج صبح ادامه خواهد داشت. پیش بینی می شود مقامات رم از شب کریسمس حداقل تا دوم ژانویه محدودیت منطقه قرمز را اعمال کرده، منع تردد شبانه را افزایش داده و ترددهای غیرضروری و فعالیت فروشگاه های غیرضروری را منع کنند.

- اتریش: محدودیت های کرونایی در این کشور پیش از تعطیلات کریسمس و پس از آنکه این کشور در تاریخ 7 دسامبر از دومین قرنطینه سراسری خارج شد، کاهش یافته است. محدودیت تردد شبانه در فاصله ساعات 20 تا شش صبح مطرح شده و فروشگاه های غیر ضروری و مراکز اقتصادی فعالیت خود را آغاز کرده اند. همچنین در تعطیلات کریسمس رستوران ها و کافه ها تنها به صورت بیرون بر می توانند فعالیت کنند. همچنین هتل ها تنها برای تاجران خدمات رسانی دارند و مسافرانی از کشورهایی با بیش از 100 مورد ابتلا به ازای هر 100 هزار نفر، باید برای مدت 10 روز در قرنطینه بمانند.

- پرتغال: محدودیت های کرونایی در این کشور در تعطیلات کریسمس کاهش می یابد تا افراد بتوانند با دوستان و خانواده خود دیدار کنند اما این محدودیت ها قبل از شب سال نو مجدد اعمال می شود. همچنین برای تعطیلات کریسمس محدودیت تجمع 10 نفره به طور کامل برداشته می شود و در تاریخ های 24 و 25 دسامبر مقررات منع رفت و آمد از ساعت 23 شب تا 2 بامداد اعمال می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 1561

به "محدودیتهای کرونایی و تعطیلات کریسمس در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیتهای کرونایی و تعطیلات کریسمس در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید