گردا گرد اتحادیه اروپا را چالش های فراوان در بر می گیرد

به گزارش مجله آیرخ، خبرنگاران: نخست وزیر ایتالیا که کشورش رسما ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را عهده دار شد در سخنانی در مجلس اروپا گفت که گردا گرد اروپا را چالش های فراوان در بر می گیرد که با شعارهای توخالی نمی توان بر آن ها غلبه کرد.

گردا گرد اتحادیه اروپا را چالش های فراوان در بر می گیرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به نقل از روزنامه اتریشی استاندارد، ماتئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا که کشورش از روز گذشته رسما ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا را عهده دار شد در سخنانی گفت: وظیفه اصلی اتحادیه اروپا این نیست که برنامه های بوروکراتیک را اجرایی کند، یا خود را گرفتار جزئیات مالی کند. چالش بزرگ ما این است که روح اروپایی و هویت عمیق خود را دوباره پیدا کنیم.

نخست وزیر ایتالیا روز گذشته (چهار شنبه) این سخنان را همزمان با شروع ریاست دوره ای ایتالیا بر اتحادیه اروپا در سخنرانی خود در جلسه عمومی مجلس اروپا در استراسبورگ ایراد کرد.

وی همچنین توضیح داد که بزرگترین ارزش اتحادیه اروپا در ارزش های مالی آن نیست، ما باید نماینده یک اتحادیه سیاسی باشیم، وگرنه همه چیز را از دست می دهیم. این باید یک نوع درخواست بیداری به همه سازمان های اروپایی و کشورهای عضو این اتحادیه باشد.

رنتسی در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد که ثبات و ایجاد رشد نباید به عنوان تناقض دیده شوند، همانگونه که همچنین کشورها نباید در مقابله با یکدیگر کار نمایند. ما یک جامعه و یک ملت هستیم.

نخست وزیر انگلیس از کوشش های کشورش برای نگه داشتن انگلیس در اتحادیه اروپا سخن گفته و بر لزوم در پیش دریافت یک سیاست خارجی مشترک تاکید نموده و گفت: اتحادیه اروپا نباید بدون اینکه کاری انجام دهد بنشیند و ببیند که دختران در آفریقا دسته دسته ربوده می شوند، یا گروهی از مسیحیان در زندان های افغانستان به سر می برند.

وی با اشاره به بحران ها در سوریه، اوکراین و عراق همچنین توضیح داد که گردا گرد اتحادیه اروپا چالش هایی به وجود می آید که تنها با شعار خالی نمی توان با آن ها مقابله کرد.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 594

به "گردا گرد اتحادیه اروپا را چالش های فراوان در بر می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردا گرد اتحادیه اروپا را چالش های فراوان در بر می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید