شروع تزریق دوز سوم به افراد بالای 18 سال؛ دوز سوم چه واکسنی بزنیم؟

به گزارش مجله آیرخ، معاون بهداشت وزارت بهداشت از تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای 18 سال که 3 تا 4 ماه از زمان تزریق دوز دوم آن ها گذشته باشد، اطلاع داد.

شروع تزریق دوز سوم به افراد بالای 18 سال؛ دوز سوم چه واکسنی بزنیم؟

به گزارش همشهری ، ورود اومیکرون به کشور صبح روز گذشته از سوی وزارت بهداشت تایید شد و به گفته مسئولان و متخصصان حوزه بهداشت و درمان در حال حاضر تنها راه مقابله با این سویه تازه کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی، تکمیل پوشش واکسیناسیون (2 دوز) و تزریق دوز سوم برای کسانی است که 3 تا 4 ماه از زمان تزریق دوز دوم آن ها گذشته باشد.

بر اساس اعلام کمال حیدری، معاون بهداشت وزارت بهداشت به همشهری، تمام افراد بالای 18 سال می توانند با رعایت همین فاصله زمانی برای تزریق دوز سوم به پایگاه های واکسیناسیون مراجعه نمایند.

او در شرح بیشتر گفت: تمهیدات لازم برای تزریق دوز سوم واکسن برای افراد بالای 18 سال اندیشیده شده و همکاران ما در مراکز و پایگاه های واکسن تزریق دوز سوم افراد بالای 18 سال با شرایط اعلام شده را انجام می دهند.

حیدری در پاسخ به این سوال که آیا ضروری است در دوز سوم واکسن های متفاوت از واکسن های قبلی تزریق شده برای افراد در نظر گرفته گردد تا ایمنی زایی بیشتری حاصل گردد؟ گفت: این که دوز سوم مانند دوز های اول یا متفاوت از آن ها باشد هر دو از نظر علمی مورد تایید است.

بر اساس دستورالعمل اعلام شده از سوی وزارت بهداشت برای تزریق دوز یادآور، کسانی که در نوبت اول و دوم، اسپوتنیک وی، سینوفارم، آسترازنکا و کووایران برکت تزریق نموده باشند، بهتر است دوز سوم را هم از همان نوع اول تزریق نمایند.

البته با توجه به واردات کم بهارات و اسپوتنیک وی، واکسن های آسترازنکا یا پاستوکووک پلاس به عنوان دوز سوم در نظر گرفته شده است.

به گفته حیدری تزریق آسترازنکا یا پاستوکووک پلاس در نوبت یادآور دیگر واکسن ها هم مجاز و مورد تأیید است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: ayrokh.ir شناسه مطلب: 2127

به "شروع تزریق دوز سوم به افراد بالای 18 سال؛ دوز سوم چه واکسنی بزنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع تزریق دوز سوم به افراد بالای 18 سال؛ دوز سوم چه واکسنی بزنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید