مصالح ساختمانی

ضد آب سازی بلوک سبک چه نقشی در کاربرد آن دارد؟

بلوک های سیمانی معمولی در مقایسه با بلوک سبک، در برابر آب و بخار آب بسیار نفوذپذیرتر هستند. در واقع بلوک هایی که دارای منافذ بزرگ تری هستند و دیواره های نازکی با سوراخ های توخالی بزرگ در خود دارند، بیشتر در برابر آب، آسیب پذیرند.

31 مرداد 1401

سبک های هنرهای رزمی

ورزش تکواندوورزش رزمی تکواندو دارای سه سبک رسمی به نام های پومسه یا فرم کیورگی و هان مادونگ هستند که در ادامه به معرفی هر یک از آنها می پردازیم.

20 خرداد 1401

چطور در سفر از نیش حشرات در امان باشیم؟

نیش حشراتی چون کک، کنه یا انواع پشه ها می تواند باعث ایجاد بیماری های خطرناکی گردد که ممکن است سفر را به کلی منحل کند. اما با وجود اطلاعات کافی جای هیچ نگرانی نیست.

27 فروردین 1401

تور هند: درمان فیبریلاسیون دهلیزی با دارو و جراحی

فیبریلاسیون دهلیزی یا A-Fib ، اختلال ضربان نامنظم و اغلب سریع قلب است که می تواند خطر سکته قلبی و سایر عوارض مرتبط با قلب را افزایش دهد. در طی فیبریلاسیون دهلیزی، ضربان دو حفره بالایی قلب (دهلیزها) اشفته و بی نظم شده - و با ضربان با دو حفره پایینی (بطن)...

6 آبان 1400

روایت رکورددار جهانی هولاهو از عنایت امام رضا (ع)

رکورددار جهانی رشته هولاهو گفت:رکوردی که از من در گینس ثبت شده است را پس از 15 سال کوشش ثبت کردم، همه من را مجاب می کردند که در کشور های دیگر رکورد بزنیم، اما 15 سال صبر کردم که در در رکورد گینسم ایران نوشته گردد.

30 مهر 1400

نارنگی های رنگ آوری شده سرطان زا است؟

تابستان هنوز تمام نشده مرکبات مازندران به بازار آمده است، مرکباتی که بعضی ها می گویند چون رنگ آوری می گردد سرطان زا است.

1 مهر 1400

سیمان کیسه ای 25 هزار تومان شد

تهران (پانا) - وزیر صمت می گوید خوشبختانه قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشت و قیمت آن در بورس به کیسه ای 25 هزار تومان رسید.

24 شهریور 1400

نقشه اتحادیه اروپا برای مهار نفوذ مالی چین

کمیسیون اروپا در واکنش به تهدید مالی روزافزون چین، سرگرم طراحی لایحه مقررات جدید به منظور کسب قدرت برای جریمه کردن یا ممانعت از قرارداد با شرکت های دولتی خارجی است.

24 اردیبهشت 1400

بهره برداری از باقی مانده آزادراه رشت - قزوین تا بهار 1400

خبرنگاران/گیلان معاون رئیس جمهور، با اشاره به فرایند خوب پروژه هشت کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت - قزوین، گفت: گزارشات ارائه شده حاکی از آن دارد که می توانیم در بهار 1400 شاهد بهره برداری از این طرح ملی باشیم.

29 فروردین 1400

کدام صنوف تهران از شنبه مجاز به فعالیت هستند؟

اتاق اصناف تهران تاکید نموده که با توجه به شرایط نارنجی شهر تهران، مشاغل گروه 1 و 2 از جمله پاساژها از شنبه 15 آذر ماه در تهران مجاز به فعالیت هستند و ساعت انتها فعالیت روزانه صنوف مجاز به فعالیت در شهر تهران راس ساعت 20 خواهد بود.

11 دی 1399

خانه تاریخی نیکدل تبریز

در تبریز خانه های بسیاری وجود دارد که تداعی کننده معمای و اتفاقات دوران قاجار است.یکی از این آثار خانه تاریخی نیکدل است که بازدید از آن زیبایی و شکوه زندگی ایرانی را برایتان به تصویر می کشد. پس در اولین فرصت بلیط هواپیما تبریز را رزرو کنید تا از نزدیک...

15 آبان 1399

آخرین دفاع اکبر طبری: تمام اتهاماتم را رد می کنم

طی روز های گذشته جلسات رسیدگی به اتهامات متهم اکبر طبری و دیگر متهمان پرونده به ریاست قاضی بابایی برگزار گردید و متهمان هر یک به بیان اخرین دفاع خود پرداختند. امروز سه شنبه نیز اخرین جلسه این دادگاه برگزار گردید.

10 مهر 1399

هشدار به متقاضیان مسکن مهر؛ آورده خود را تکمیل نکنید حذف می شوید

وطن خواهی گفت: در صورتی که متقاضیان مسکن مهر پرند آورده خود را در مرحله اول تکمیل نکنند، اولویت شان حذف می گردد.

23 مرداد 1399

روایت حسینی کیا از قدرت نمایی نفتکش های ایرانی در سواحل ونزوئلا

نماینده مردم سنقر در مجلس تاکید نمود: حضور نفتکش های ایرانی در سواحل ونزوئلا بیانگر قدرت ایران اسلامی است.

12 مرداد 1399

کدام نمادهای بورسی سود نقدی تقسیم کردند؟

به گزارش خبرنگاران، در چند روز اخیر برخی از نمادهای بورسی پس از برگزاری مجمع عادی سالیانه خود و تصویب صورت های مالی، اقدام به تقسیم سود نقدی به سهامدارانی کرده اند که در زمان برگزاری مجمع، سهامدار این شرکت بوده اند. در این گزارش به زمان بندی پرداخت سود...

20 تیر 1399

ساماندهی حاشیه نشینی با احداث 10 هزار واحد مسکونی مقاوم در تبریز

خبرنگاران: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز از برنامه ریزی برای احیای بافت های فرسوده و نیز ساماندهی حاشیه نشینی با احداث 10 هزار واحد مسکونی مقاوم، شناسایی بلوک ها و لکه های فرسوده و حاشیه نشین در مناطق مختلف شهری اطلاع داد.

20 اردیبهشت 1399